2ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδος Γενικά,Εκδηλώσεις Η αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας- 2024

Η αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας- 2024

Η αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας- 2024 post thumbnail image

Η αποκριάτικη γιορτή στο σχολείο μας, φέτος, τα είχε ΟΛΑ!

Αναβίωση παραδοσιακών εθίμων, μουσική,  χορό, φαγητό , παιχνίδι και διασκέδαση! Το σχολείο μας γέμισε μασκαράδες και χαμόγελα!

Ευχαριστούμε πολύ τις δασκάλες της  Φυσικής Αγωγής  την κα. Ειρήνη ΝικολαΙδη και την κα Κωνσταντίνα Πανταζή για την επιμέλεια των παραδοσιακών  χορών που χόρεψαν οι μαθητές μας  βγαλμένους από την ελληνική παράδοση:

Παντρεύουμε τον Κάβουρα (Μαθητές Α΄τάξης)

Ντάμα Σκούπα (Μαθητές της Β΄τάξης)

Κάλυμνος (Μαθητές της Γ΄τάξης)

Τα κουκιά (Μαθητές της Δ΄τάξης)

Η νύφη (Μαθητές της Ε΄τάξης)

Χαραλάμπης  & Γαϊτανάκι (Μαθητές της Στ΄ τάξης)

και τον εκπαιδευτικό κ. Βασίλη Καραγιάννη  για τη μουσική επιμέλεια της γιορτής που  ξεσήκωσε μικρούς και μεγάλους.

Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Δήμητρα , την κυρία Ζωή και την κυρία Αντριάνα που βοήθησαν στην προετοιμασία του φαγητού και στο σερβίρισμα των παιδιών καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων μας που μοίρασαν σε όλα τα παιδιά σερπατίνες , μάσκες και χυμούς!!

Τέλος ευχαριστούμε τον φούρνο Ίσιρη, το μανάβικο Γκούτσιας και το βιβλιοπωλείο Ρόμβος για την πολύτιμη προσφορά τους στην αποκριάτικη γιορτή μας

Ο σύλλογος των εκπαιδευτικών  και οι διευθύντριες  των σχολείων μας σας εύχονται Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά για νέες υπέροχες εκδηλώσεις!